Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Equalizer Type | Kit |
| Bushing Included (Y/N) | Yes |
| Length (A) | N/A |
| Length C to C (B) | N/A |
| Hole Size (C) | 3.250" |
| Spring Width | 3.000" |
| Bushing ID (D) | 1.125" |
| Bushing | TRB5542 |
| Bushing Kit | TRK5542 |
| Application | Hutch |
| OEM |
|
|