Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Rubber/Silicone | Silicone |
| Hose Type | Silicone 45° Elbow |
| Make | Kenworth |
| ID (Side A) | 4.000" |
| ID (Side B) | 4.000" |
| Centerline Length Long Side | 6.000" |
| Centerline Length Short Side | 6.000" |
| OEM # | K342734, D10294494, HE4494 |
Series
| Make | Series | Additional Information |
|---|---|---|
| Kenworth | T2000 (No Year) | |
| Kenworth | T600 (No Year) | |
| Kenworth | T800 (No Year) | |
| Kenworth | W900 (No Year) | |
| Kenworth | T2000 (Unspecified.) | |
| Kenworth | T600 (Unspecified.) | |
| Kenworth | T800 (Unspecified.) | |
| Kenworth | W900 (Unspecified.) |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Dynacraft | D10294494 | 45 Degree Polyester Reinforced |
| Paccar | HE4494 | 45 Degree Polyester Reinforced |
| Paccar | K342734 | 45 Degree Polyester Reinforced |
|
|