Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Rubber/Silicone | Silicone |
| Hose Type | Silicone Cut To Length |
| Make | Universal |
| ID (Side A) | 3.000" |
| ID (Side B) | 3.000" |
| Centerline Length Long Side | 36.000" |
| Centerline Length Short Side | N/A |
| OEM # | EH22648 |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Eaton | EH22648 | Silicone Coolant Hose 4 PLY |
|
|