Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Body Dia. | 0.784" |
| Type | Serrated Wheel Studs |
| Thread | 3/4"-16 |
| Length (A) | 2.63" |
| Shoulder Length (B) | 1.25" |
| Thread Length (C) | 1.21" |
| Serration Length (D) | 0.50 |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Budd | 90514 | Wheel Stud |
| Euclid | E5870L | Wheel Stud |
| Meritor | 20X1809 | Wheel Stud |
| Meritor | R005870L | Wheel Stud |
|
|