Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| A-Z Product Group | Wheel Attachments |
| A-Z Item Type | Stud - Wheel Stud - RH |
| Type | Metric Single End |
| Thread | M22X1.5 |
| Head | D-HEAD |
| Length (A) | 3.35" |
| Shoulder Length (B) | 0.50" |
| Thread Length (C) | 2.85" |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Euclid | E10256 | Wheel Stud |
| Meritor | R0010256 | Wheel Stud |
|
|