Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| A-Z Product Group | Wheel Attachments |
| A-Z Item Type | Stud - Wheel Stud - RH |
| Type | Metric Serrated Wheel Studs |
| Thread | M22X1.5 |
| Length (A) | 3.75" |
| Thread Length (C) | 2.88" |
| Serration Length (D) | 0.50" |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Euclid | E8988 | Wheel Stud |
| Gunite | W1246 | Wheel Stud |
| IHC | 1655823C2 | Wheel Stud |
| Meritor | R008988 | Wheel Stud |
|
|