Male Branch Tee 1/4NPT 177.9106B, 3600X4, 2224P4, 106B, 016015,S2264 (Pack of 5)
Description:
- One 1/4in Male Pipe End, Two 1/4in Female Pipe Ends
- Female Ends Connect Opposite Each Other
- Replaces 177.9134
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Universal |
| Fitting Type | Pipe |
| Fittings Type | Pipe (NPT) |
| Connector Type | Male Branch Tee |
| Connection | Female NPT (2) to Male NPT |
| Female NPT (A) | 1/4" |
| Female NPT (B) | 1/4" |
| Male NPT | 1/4" |
| Fitting Body Material | Brass |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Eaton | 3600X4 | Male Branch Tee |
| Parker | 2224P4 | Male Branch Tee |
| Sloan | S2264 | Male Branch Tee |
| Tectran | 106B | Male Branch Tee |
| Velvac | 016015 | Male Branch Tee |
|
|