- Lower Radiator Cold Side 11-14 Mack CXU
- Silicone
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Mack |
| EPDM/Silicone | Silicone |
| Hose Type | Molded Hose |
| Kit (Yes/No) | No |
| Reinforcement | 4 layer polyester |
| Usage | Cooling Hose |
| Make | Mack |
| ID (Side A) | 2.241" |
| ID (Side B) | 2.281" |
| Centerline Length Long Side | 18.000" |
| Centerline Length Short Side | N/A |
| OEM # | Mack(11MF423M, 21000619, 22891918) |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Mack | 21000619 | Cooling Hose |
| Mack | 22882161 | Cooling Hose |
|
|