Hose 90 Deg Air Inlet Freightliner, 1 ID 561.46800, 0133180000
Description:
- 90 Degree Elbow
- Rubber Air Inlet, M2, etc.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Freightliner |
| EPDM/Silicone | EPDM |
| Hose Type | Rubber 90° Elbow |
| Make | Freightliner |
| ID (Side A) | 1.000" |
| ID (Side B) | 1.000" |
| Centerline Length Long Side | 2.480" |
| Centerline Length Short Side | 2.360" |
| OEM # | 0133180000 |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | 0133180000 | Hose 90 Deg Air Inlet |
| Freightliner | 01-33180-000 | Hose 90 Deg Air Inlet |
|
|