Heater Aux Hose Freightliner P3 561.46201, 0531201000, 05-31201-000
Description:
- P3-113 DD13
- EPDM
- Return Line
- 10.56in Overall Length
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Freightliner |
| EPDM/Silicone | EPDM |
| Hose Type | Molded Hose |
| Kit (Yes/No) | No |
| Reinforcement | 1 ply polyester |
| Usage | Heater Hose |
| Make | Frieghtliner |
| ID (Side A) | 0.625" |
| ID (Side B) | 0.625" |
| Centerline Length Long Side | 10.568" |
| OEM # | Freightliner(0531201000) |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | 05-31201-000 | Heater Aux Hose |
| Freightliner | 0531201000 | Heater Aux Hose |
|
|