Elbow 90 Deg Reducer Freightliner 561.46266, 0333670000, 03-33670-000
Description:
- 90 Degree Reducing Elbow
- Rubber Reducer 5.0in X 4.0in
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Freightliner |
| EPDM/Silicone | EPDM |
| Hose Type | 90° Elbow |
| Kit (Yes/No) | No |
| Reinforcement | None |
| Usage | Cooling Hose |
| Make | Frieghtliner |
| ID (Side A) | 5.000" |
| ID (Side B) | 4.000" |
| Centerline Length Long Side | 5.320" |
| Centerline Length Short Side | 4.720" |
| OEM # | Freightliner(333670000) |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | 03-33670-000 | Elbow |
| Freightliner | 0333670000 | Elbow |
|
|