Coolant Hose Upper Freightliner P3 DD13 561.46919, 0521919001, 51545
Description:
- Cascadia Upper Front DD13 FWD
- P3, DD13
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Freightliner |
| EPDM/Silicone | EPDM |
| Hose Type | Molded Hose |
| Kit (Yes/No) | No |
| Reinforcement | 1 ply polyester |
| Usage | Cooling Hose |
| Make | Frieghtliner |
| ID (Side A) | 2.500" |
| ID (Side B) | 2.500" |
| Centerline Length Long Side | 9.449" |
| Centerline Length Short Side | N/A |
| OEM # | Freightliner(0521919001) |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | 05-21919-001 | Coolant Hose Upper |
| Freightliner | 0521919001 | Coolant Hose Upper |
| Gates | 51545 | Coolant Hose Upper |
|
|