Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| A-Z Product Group | Brake Camshafts |
| A-Z Item Type | Brake Camshaft - Meritor |
| Head Style | 7 |
| Head Type | 1.188" Meritor Q+ |
| Length (L) | 8.563" |
| Splines | 1.500"-28 |
| Journal Dia. (A) | 1.500" |
| Journal Dia. (B) | 1.500" |
| Hardware Kit(s) | 110.2207 |
Cross Reference
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Euclid | E11967 | Camshaft |
| Euclid | E-11967 | Camshaft |
| Meritor | 2210L7422 | Camshaft |
|
|