Hose Heater Auxilary Return Freightliner 561.46903, 0528902000, 05-28902-000
Description:
- Auxilary Return DD13
- Cascadia P3 113
- 0.06" ID, 17in Overall Length
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Freightliner |
| EPDM/Silicone | EPDM |
| Hose Type | Molded Hose |
| Kit (Yes/No) | No |
| Reinforcement | 1 ply polyester |
| Usage | Heater Hose |
| Make | Frieghtliner |
| ID (Side A) | 0.060" |
| ID (Side B) | 0.060" |
| Centerline Length Long Side | 17.000" |
| OEM # | Freightliner(0528902000) |
| Name | Part Number | Notes |
|---|---|---|
| Freightliner | 05-28902-000 | Hose Heater Auxiliary Return |
| Freightliner | 0528902000 | Hose Heater Auxiliary Return |
|
|